м. Київ, вул. Машинобудівна д. 50 Н, офіс 15

 • Головна
 • Блог
 • Що потрібно знати про насосах для пивної промисловості?

Що потрібно знати про насосах для пивної промисловості?

Сьогодні в індустрії напоїв великий інтерес становить ніша пива. Вперше за останні 9 років український пивний ринок припинив падіння і почав відроджуватися. Так, за підсумками 2017 роки ринок пива зріс на 0,1% – до 164,5 млн. Дал. Позитивний вплив надав новий закон, згідно з яким вартість ліцензії на оптову продаж для міні-пивоварень була знижена з 500 тис. Грн до 30 тис. Грн. Практично в півтора рази збільшився експорт українського пива (до 11,33 млн. Дал.), А обсяги імпорту зросли на 35% (до 2,94 млн дал.)

В Україні налічується понад 400 сортів і видів пива. Щорічно зростає поінформованість і розбірливість споживачів цього хмільного напою, що змушує виробників ставати все більш витонченими і модернізованими. Так, на сьогоднішній день пивна промисловість вважається однією з найбільш сучасних, оскільки виробництво постійно прагне підкоряти стандарти новітніми технологіями.
У свою чергу виробники висувають жорсткі вимоги до обладнання для виробництва пива. Особлива увага приділяється його надійності, оскільки простий лінії хоча б протягом однієї години може коштувати великих фінансових втрат. Особливо це актуально в літній період, коли спостерігається різке збільшення попиту на прохолодні напої.
Серед виробників і продавців перекачивающей пивоварної техніки представлено безліч брендів. Цінова політика і можлива комплектація насосів дуже різноманітна. Як зорієнтуватися і вибрати дійсно якісне обладнання, яке буде працювати ефективно? Чи існують певні правила і критерії відбору? Відповіді на ці питання Ви знайдете в статті.
Вимоги до насосів для перекачування пива
Пиво – це піниться рідина насичена вуглекислим газом, який утворюється в процесі бродіння. Це означає, що перекачувати даний напій потрібно вкрай делікатно і спеціальним насосом, що виключить піноутворення і порушення структури продукту. В іншому випадку піна різко збільшиться в об’ємі і створить надмірний тиск всередині камери, що призведе до вибивання приєднаних патрубків і шлангів, а також до необхідності заміни ущільнень в насосі.
Також потрібно розуміти, що пиво і пивне сусло – це харчові рідини, що вимагають відповідного харчового виконання приладу і всіх його частин, дотичних до перекачуваного середовища. Тоді поверхні гідравлічного агрегату при взаємодії з брагою НЕ окислиться і залишаться в робочому стані досить тривалий час.
Товщина стінок корпусу, його матеріал – визначають довговічність експлуатації насоса, а простота конструкції дозволяє швидко усувати дрібні поломки і робить догляд більш легким. Це дуже актуально, коли пивні помпи необхідно часто очищати від дріжджових нальотів, якщо вони перекачують гаряче сусло в хмелеотделітель, а потім для охолодження – в збірник.
У разі якщо гідравлічний агрегат підбирається для фільтраційного апарату, він повинен мати частотну регулювання для виключення стягування дробини та позапланової зупинки фільтрації. Ця функція повинна бути доступна як в автоматичному, так і в напівавтоматичному режимі роботи.
Отже, вибираючи агрегат для перекачування пива, зверніть увагу на:

 1. Можливість дбайливого перекачування без порушення структури браги і сусла.
 2. Відсутність піноутворення.
 3. Харчове виконання.
 4. Використання CIP мийки.
 5. Герметичність, строк служби ущільнень мінімум 1-2 роки.
 6. Висока точність дозування.
 7. Можливість роботи на «сухому ходу» і реверсу (перекачування в обидві сторони).
 8. Висота самовсмоктування до 3 м. І глибина 6 м. (При необхідності).
 9. Частотну регулювання (при необхідності).

Від обраного обладнання залежить ефективність пивоварні
Дуже важливо правильно вибрати перекачувати пивоварне обладнання і потім з досвідченим фахівцем-технологом сформулювати технічне завдання по врахуванню насоса в виробничу лінію. Від цього залежить ККД пивоварні, термін експлуатації агрегату і якість виробленого напою.

Типи насосів для пивоваріння
Насос для перекачування пива – це гідравлічна машина для переміщення рідин в результаті перетворення енергії, що підводиться (потенційної і кінетичної) в енергію потоку рідини, внаслідок чого відбуваються процеси:

 • подолання перепаду по висоті;
 • підвищення тиску в системі;
 • дозування рідини.

Такими агрегатами можна переміщати холодні, гарячі і в’язкі рідини:

 • пиво
 • Гарячу і холодну воду
 • сусло
 • дріжджі
 • кізельгурових суспензію
 • Густі консистенції з дробиною

Vaterpass – офіційний представник найбільших світових виробників промислових насосів. У величезному асортименті компанії представлено обладнання, яке дозволить варити пиво з будь-якої технології: як за класичною німецькою (темне, напівтемне, світле), так і за чеською (з низовим і верхнім бродінням або оригінальними сортами). Для наших агрегатів не складе труднощів і транспортування складів з несоложёнимі матеріалами (сорго, ячменю, рису, пшениці, кукурудзи, цукрового кольори і ін.).
У пивоварної галузі найпопулярнішими конструкціями насосів є: відцентрові, гвинтові, поршневі, імпелерні і кулачкові.

Відцентрові насоси, як правило, встановлюють під перекачується середовищем, оскільки вони відносяться до нормально всмоктуючим перекачує агрегатів, у яких трубопровід НЕ самовсмоктувальний, тобто не може сам по собі випускати повітря. Їх усмоктувальна здатність проявляється лише тоді, коли трубопровід і помпа заповнені рідиною.
За формою розрізняють 4 типи робочих коліс:

 • з вільним протокою;
 • з каналами для спеціальних цілей;
 • закрите робоче колесо для чистих рідин;
 • відкрите робоче колесо для делікатної перекачування рідин з певним змістом твердих речовин.

У пивоварінні зазвичай застосовуються в системах трубопроводів для перекачування сусла і пива.

Гвинтові відцентрові – відрізняються особливою формою лопатей робочого колеса, але з перевагами об’ємного насоса. Механізм його роботи наступний: між впускним отвором і гвинтовий частиною середовища, що транспортується надається все посилюється обертальних рухів. Всі речовини, що по вазі важче води, переносяться ближче до центру. У відцентровому відрізку потік виноситься радіально назовні і відводиться через вихідний отвір. Процес транспортування протікає дуже дбайливо, і дотичні напруження виникають в незначній мірі.
Гвинтові насоси частіше використовують для гарячих продуктів: охмеленого сусла або затору.

ПоршневіДо початку 50-х років XX століття такі агрегати представляли собою єдину можливість транспортування рідин в пивоварінні. Тоді їх використовували для перекачування молодого пива в табірне відділення і в фільтраційної установки в якості регуляторів тиску з великими буферними посудинами, що призначалися для компенсації яскраво вираженою пульсації насоса. Навіть на сьогоднішній день багато малих пивні підприємства застосовують ручні плунжерні помпи в якості дозаторів для миючих і дезінфікуючих засобів.

Імпелерні. Вважаються одними з найбільш універсальних і поширених типів насосного обладнання, що об’єднали в собі риси як динамічних, так і об’ємних насосів. Їх можна зустріти як на приватних пивоварнях, так і великих виробництвах. Імпелерні насоси дуже делікатні в роботі зі складами, що мають в своєму складі великі включення. Така перевага виходить за рахунок порціонної транспортування між лопатями импеллера з невеликою швидкістю і неповним видавлюванням продукту в фазі викиду в напірну магістраль. Дані агрегати застосовуються для пивного затору, сусла, дріжджів та ін.


Кулачкові. Такі установки вважаються найскладнішими у виготовленні. Професійна збірка, деталі високої якості, обробка поверхонь – все це збільшує ціну кінцевого агрегату. Але великою перевагою є його подальша низька вартість експлуатації. У таких насосах практично відсутні зношуються, вони розраховані на постійну роботу, а конструкція дає можливість проводити обробку гострою парою (температурою до 120 С), що важливо в пивоварної галузі. Грамотно підібраний і встановлений прилад кулачкового типу працює протягом кількох років без заміни комплектуючих.

Перекачувати СИСТЕМИ VATERPASS

Більше 10 років компанія Vaterpass бездоганно розробляє рішення технічних завдань перекачування для великих і малих виробництв в Україні. Кожна система будується на основі надійних насосів від всесвітньо відомих брендів: Argal pumps, C.M.O. pompe, JEC pumps, LiveraniPetroland, Ragazzini, Varisco і ін. На всі прилади надається ціна від виробника і офіційна гарантія, оскільки Vaterpass – ексклюзивний представник даних компаній в Україні.
Ми розуміємо, наскільки важливою є швидка реакція на потреби наших клієнтів. Рішення всіх Ваших питань можливе в будь-який час завдяки цілодобової сервісної підтримки і власним складських приміщень з більшістю комплектуючих. Досвідчені інженери завжди готові відповісти на питання і замінити необхідну деталь швидко, щоб уникнути значного простою виробництва.
Важливим аспектом тривалого функціонування наших систем є правильно здійснений монтаж. Технічні фахівці встановлюють перекачувати обладнання з використанням інструменту, допоміжних пристосувань і матеріалів, рекомендованих до монтажу виробником обладнання.

Для замовлення розробки перекачивающей системи, покупки насоса або замовлення комплектуючих частин телефонуйте:
067 354 63 63 або 044 360 05 34.
Будемо раді допомогти Вам, надавши кращі умови і надійне обладнання!

<< Повернутися в блог
Схожі публікації
Насос для перекачивания мяса и птицы
Насос для перекачування м’яса і птиці

М'ясо є важливим джерелом харчування для багатьох людей. Світовий попит постійно зростає: за останні 50 років виробництво м'яса збільшилось в чотири рази. Сьогодні...

Детальніше

Насосы для перекачивания смолы
Насоси для перекачування смоли

Сучасні тенденції в дизайні приміщень та архітектурі будівель вимагають постійних інновацій у виробництві оздоблювальних і будівельних матеріалів. Як наслідок...

Детальніше

Proizvodstvo-zhelatinovyh-produktov-s-pomoshchyu-nasosov-Vaterpass
Виробництво желатинових продуктів за допомогою насосів Ватерпасс

Чи траплялося так, коли Ви коштували зефір або жувальну цукерку, що продукти трохи хрустіли? Якщо так, це може означати, що щось пішло не так під час виробництва...

Детальніше

Насосы для рыбы и морепродуктов
Насоси для риби і морепродуктів

Щорічно по всьому світу споживається 130 мільйонів тонн риби і морепродуктів. Висока конкуренція, зростаючі ціни на комунальні послуги, вимогливі споживачі – все...

Детальніше

(RU) Сферы применения шестеренных насосов

Вибачте цей текст доступний тільки в...

Детальніше

(RU) Petroland – Качество без компромиссов

Вибачте цей текст доступний тільки в...

Детальніше

(RU) Перекачивание питьевого йогурта насосом JEC Pumps ZL

Вибачте цей текст доступний тільки в...

Детальніше

(RU) Насосы для лакокрасочной промышленности

Вибачте цей текст доступний тільки в...

Детальніше

(RU) Перекачивание азотной кислоты насосом Argal

Вибачте цей текст доступний тільки в...

Детальніше

Мембранні і хімічні насоси Fluimac

Мембранні і хімічні насоси Fluimac Компанія «Vaterpass» є ексклюзивним дистриб'ютором ТМ «Fluimac» в Україні. Як офіційні представники даного бренду, ми завжди готові...

Детальніше

Насос для производства кормов для животных

Насос для виробництва кормів для тварин Корм надає фундаментальний вплив на продуктивність, здоров'я і благополуччя звірів. Щоб досягти балансу між цими...

Детальніше

Насоси для перекачування і дозування напоїв

Насоси для перекачування і дозування напоїв Сучасне виробництво напоїв вже неможливо уявити без різноманітних насосів. Помпи застосовуються практично на всіх...

Детальніше

Насос для перекачування томатної пасти або концентрату

Насос для перекачування томатної пасти або концентрату Томатная паста або томатний концентрат - це в'язка і абразивна консистенція, перекачування якої під силу...

Детальніше

Насоси для каустика (каустичної соди)

Насоси для каустика (каустичної соди) Каустична сода (або гідроксид натрію, їдкий натр) - природний побічний продукт виробництва хлору. За законами хімії, на...

Детальніше

Гвинтові насоси для в’язких продуктів

Гвинтові насоси для в'язких продуктів Сьогодні існує безліч видів насосів для в'язких і нетекучих речовин.Кожен тип такого обладнання має свої переваги і...

Детальніше

Насос для перекачування гліцерину

Насос для перекачування гліцерину Гліцерин (гліціловий спирт)–матеріал видатної корисності з досить широкою сферою застосування. Даний компонент отримують...

Детальніше

Насос для перекачування яєць

Насос для перекачування яєць Промислові насоси від компанії Ватерпасс використовуються не тільки в важких умовах виробництва. Вони також відмінно...

Детальніше

Який промисловий насос вибрати для перекачування сметани

Який промисловий насос вибрати для перекачування сметани Молочні товари - одні з найбільш затребуваних продуктів в Україні, а тому цей ринок досить розвинений,...

Детальніше

Шиберні насоси, які вибирають для газової промисловості

Шиберні насоси, які вибирають для газової промисловості У переліку перекачує обладнання від компанії Vaterpass є насоси, спеціально розроблені відповідно до вимог...

Детальніше

Насоси для нетекучих складів

Насоси для нетекучим складів Не завжди завдання виробництва припускають перекачування рідких середовищ. Досить часто до нас звертаються за насосами, здатними...

Детальніше

Перекачування цукрового сиропу на фармацевтичній фабриці

Перекачування цукрового сиропу на фармацевтичній фабриці Практичний кейс Кілька місяців тому ми мали досвід підбору перекачує обладнання для вітчизняного...

Детальніше

Насоси для кондитерської промисловості

Пишаємося нашою кондитерської промисловістю! Незважаючи на великий обвал ринку в 2014 році, українські виробники потроху збільшують колишні обсяги за рахунок...

Детальніше

Насоси для масложирової промисловості

Масложирова галузь в Україні є одним з найбільш перспективних агропромислових напрямків. Її інвестиційна привабливість залишається вище середнього рівня і...

Детальніше

Перекачування сполучних смол при виробництві ДСП-плит

Перекачування сполучних смол при виробництві ДСП-плит кейс Кейс Місяць тому команда Vaterpass отримала запит від деревообробного підприємства випускає...

Детальніше

Що потрібно знати про насосах для пивної промисловості?

Сьогодні в індустрії напоїв великий інтерес становить ніша пива. Вперше за останні 9 років український пивний ринок припинив падіння і почав відроджуватися. Так,...

Детальніше

Огляд самоусмоктувальних насосів: види, принцип роботи, сфери застосування

Огляд самоусмоктувальних насосів: види, принцип роботи, сфери застосування Сьогодні хочемо докладніше розповісти про одну суттєвої функції насосів, а саме про...

Детальніше

Плюси і мінуси мембранних насосів

Плюси і мінуси мембранних насосів Мембранні (діафрагмові) помпи відносяться до об'ємного типу обладнання. Вони отримали свою назву через найважливішу деталь...

Детальніше

Перекачування клею перистальтичним насосом

Перекачування клею перистальтичним насосом В'язкі рідини створюють досить великий опір при перекачуванні, тому для роботи з ними необхідно особливо потужне,...

Детальніше

Особливості перекачування продуктів косметичної промисловості

Ринок косметичних виробів і засобів гігієни - один з найпрогресивніших. У 2017 році його частка від загального прибутку всіх виробничих галузей України склала менше...

Детальніше

Все, що Вам потрібно знати про насосах для виробництва вина

За останні кілька десятків років у промисловому виноробстві відбулися значні зміни, пов'язані з впровадженням нового обладнання для переробки винограду та...

Детальніше

Перекачування шоколаду шестерінчастим насосом серії PD

Перекачування шоколаду шестерінчастим насосом серії PD Не секрет, що в харчовій промисловості використовуються спеціальні насоси з підвищеним ступенем...

Детальніше

Liverani – експерт в технології перекачування рідини

Компанія Liverani - виробник промислових насосів і пресів, які виготовляються на основі високоякісної сировини, сучасних технологій і відповідно до стандартів CE....

Детальніше

7 правил підбору насоса для сільського господарства

Однією з найважливіших галузей України є сільське господарство. Неможливо переоцінити значення фермерства для економіки країни, чим пояснюється його активний...

Детальніше

Сфери застосування мембранних насосів

Сфери застосування мембранних насосів Активний розвиток технологій сприяє появі нових видів обладнання, що відповідає більш високим виробничим потребам. Саме...

Детальніше

Насос для перекачування фруктових і овочевих пюре

Развивая тему о насосах для пищевых продуктов, мы решили отдельно рассказать об агрегатах для перекачивания фруктово-овощного пюре. Данный продукт имеет свою...

Детальніше

JEC pumps – лидер среди производителей промышленных насосов

Компания JEC PUMPS – всемирно известный производитель и проектировщик пневмогидравлических систем и промышленных насосов. Страна: Южная Корея Год основания: 1991 ...

Детальніше

Перекачування в’язких мас. Який насос вибрати?

Насос для перекачування в'язкої рідини - це агрегат із спеціально посиленою конструкцією для транспортування мас в'язкістю до 1000000 сПз. В'язкі, застигають і...

Детальніше

Бездоганний насос для перекачування меду: який він?

Одним з найбільш перспективних ринків АПК України є ринок меду. У 2017 році національні виробники заробили рекордні 87 млн. Дол. За рахунок бджільництва, що дозволило...

Детальніше

Імпелерні насоси для харчових продуктів

Харчова промисловість - одна з найважливіших галузей України. Вона об'єднує понад 20 господарств, провідними серед яких є: м'ясне, молочне, цукрове, олійно-жирової,...

Детальніше

Argal – провідний виробник хімічних насосів

Компанія Argal Pumps - світовий лідер з проектування і виробництва насосів з термопластичних полімерів і корозійностійких металевих сплавів для перекачування...

Детальніше

Кулачкові насоси в молочній промисловості

Молочні продукти - основне джерело харчування не тільки в українських сім'ях, так само вони широко вживаються жителями Північної і Центральної Європи. Кулінарні...

Детальніше

Огляд провідних виробників промислових насосів

Підбір промислового насосного обладнання - дуже відповідальний і важливий процес. Допущені на цьому етапі помилки можуть привести до частих поломок, надлишкового...

Детальніше

Як вибрати хімічний насос?

Як вибрати хімічний насос? Щорічно хімічна промисловість стрімко набирає обертів. Гірничодобувна галузь, металургія і навіть виробництво фармацевтики,...

Детальніше

Сфери застосування герметичних насосів

Сфери застосування герметичних насосів Герметичні насоси є різновидом хімічних насосів. Даний вид насосів використовується для перекачування найбільш...

Детальніше

Промислові насоси для хлібопекарської промисловості

Промислові насоси для хлібопекарської промисловості Основу конструкції відцентрового насоса становить колесо з лопатями, яке встановлено на валу в...

Детальніше

Промислові насоси для молочних виробництв

Промислові насоси для молочних виробництв ЗА 10 РОКІВ, понад 1000 ХАРЧОВИХ ВИРОБНИЦТВ В УКРАЇНІ ДОВІРИЛИ НАМ РІШЕННЯ СВОЇХ ВИРОБНИЧИХ ПРОЦЕСІВ...

Детальніше

Перекачування йогурту з фруктами: Вироб – 800 л / год; Тиск: 2 бар

Перекачування йогурту з фруктами: Вироб - 800 л / год; Тиск: 2 бар Завдання виробництва Продукт – Молочный десерт (йогурт) з наповнювачем з фруктів (Ягоди). Даний...

Детальніше

Перекачування сметани: Произв – 2700 л / год; Тиск: 2 бар

Перекачування сметани: Вироб - 2700 л / год; Тиск: 2 бар Завдання виробництва Продукт – Сметана Перекачування сметани здійснюється в бак для подальшої...

Детальніше

Перекачування молока: Произв – 2000 л / год; Тиск: 1,8 – 2 бар

Перекачування молока: Произв - 2000 л / год; Тиск: 1,8 - 2 бар Завдання виробництва Продукт – Молоко. Перекачування молока здійснюється в бак для зберігання і...

Детальніше

Промислові насоси для стивідорних компаній (Завантаження / вивантаження)

Промислові насоси для стивідорних компаній (Завантаження / вивантаження) Промислові насоси високої продуктивності для завантаження / розвантаження великих...

Детальніше

Промислові насоси для хлібних виробництв (Тісто, закваски, вода)

ХАРЧОВІ НАСОСИ ДЛЯ хлібопекарського і кондитерського виробництва Фахівці нашої компанії надають технічні рішення для виробників хлібобулочних і...

Детальніше

Шестеренні насоси – Огляд виробників, моделей.

Шестеренні насоси, надійний і універсальний тип насосного обладнання об'ємного дії, для застосування в багатьох галузях промисловості. Дані насоси...

Детальніше

Підбір насоса
Logo
Icon
Швидкий передзвон
Замовити розрахунок
Задати питання спеціалісту
Man
У вас є питання? Ми вам допоможемо!

Наш найкращий менеджер зателефонує вам за все через 10 хвилин. Це швидко і безкоштовно!