м. Київ, вул. Машинобудівна д. 50 Н, офіс 15

Насоси для каустика (каустичної соди)

Насоси для каустика (каустичної соди)

Каустична сода (або гідроксид натрію, їдкий натр) – природний побічний продукт виробництва хлору. За законами хімії, на кожну отриману тонну хлору виходить близько 1100 кг каустика і 28 кг водню. Каустична сода широко використовується в промислових процесах. Проте, через її хімічних і фізичних властивостей, з цією речовиною потрібно звертатися належним чином.

Зіткнувшись з проблемою підбору і установки хімічного насоса для гідроксиду натрію, інженери-технологи повинні вирішити три складні проблеми:

 • Правильно визначити агрегат, який може протистояти хімічним речовинам і надійно працювати.
 • Підібрати насос, який буде простий і зручний в обслуговуванні.
 • Протестувати механізм, щоб він точно виконував дозування для оптимізації використання хімікатів і виходу продукту.
 • Правильно підключити обладнання до системи і зробити пуско-налагоджувальні роботи.

Компанія Vaterpass вже більше 10 років бере на себе вирішення всіх перерахованих вище питань. Тому в цій статті наші фахівці поділяться з Вами важливими нюансами підбору насосів для обробки і транспортування їдкого натру.

ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРОДУКТУ

Каустична сода (NaOH) – це хімічно активна луг, яка в сухому вигляді являє собою білий або з жовтуватим відтінком порошок. Продається в основному у вигляді водного розчину, зазвичай концентрованого до 50%, але доступні і інші концентрації в залежності від застосування сполуки. Каустик також доступний як концентровані тверді гранули, лусочки або плавлена маса (близько 98% концентрації).

Хімічні властивості їдкого натру;

Температура плавлення – 318 ° C; Температура кипіння посилання – 1 388 ° C.
В’язкість водних розчинів гідроксиду натрію досить висока. Наприклад, в’язкість 40% -ного розчину при 60 ° C становить 5,4 СПЗ.
Продукт сильно лужної і гідрофільний. Це робить каустик надзвичайно корозійних і небезпечним.
Розчиняється в воді з великим виділенням тепла.
Розчинний в спиртах: етанолі, метанолі. При з’єднанні з спиртами утворює алкоголь.
При взаємодії з кольоровими металами (цинком, алюмінієм, свинцем) викликає хімічну реакцію з виділенням водню.
Властивість поглинання їдким натром з повітря вуглецю, використовується в промисловому виробництві для очищення газів і органічних рідин.
Каустична сода може викликати екзотермічну реакцію при контакті з іншими рідинами, особливо з водою. Залишкові кількості розчину будуть кристалізуватися.
Гідроксид натрію не є летючим або легкозаймистою.
Сильно обпікає і деградацію тканин людини.

Безпека

Як і у випадку багатьох хімічних речовин, дуже важливо правильно поводитися з каустичною содою, розуміючи небезпеку і контролюючи будь-який ризик.

Каустична сода у всіх формах є вкрай корозійних матеріалом, який може викликати серйозні опіки очей і шкіри. Попадання в очі всього на кілька секунд може привести до незворотного пошкодження, включаючи сліпоту; короткий контакт зі шкірою може викликати помітне роздратування або хімічний опік.

Тому дуже важливо правильно підібрати обладнання для роботи з каустиком, яке, перш за все, забезпечить безпеку персоналу.

СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

Гідроксид натрію є дуже широко використовуваним хімічною речовиною в багатьох областях:

У целюлозно-паперовому виробництві каустик використовується при виготовленні целюлози для паперу, картону та інше. Розчин потрібен для відділення лігніну від целюлозних волокон при виробництві целюлози. Розчин також використовується як частина процесу відбілювання для отримання яскравості паперового продукту і при видаленні фарби.

У косметичній промисловості при виробництві шампунів, мила і миючих засобів, гідроксид натрію застосовується для омилення жирів.

У нафтопереробної промисловості каустичну соду використовують для очищення масел і нафтовмісних продуктів.

Для побутового використання каустична сода використовується в чистячих хімікатах для усунення засмічень каналізаційних труб, так як має властивість розчиняти різні органічні речовини.

У кондитерському виробництві, каустичну соду використовують для очищення какао-бобів від шкірки.

У харчовій промисловості для додання хлібобулочних виробів рум’яної скоринки, формоване тісто обробляють розчином їдкого натру. Також гідроксид натрію використовується при виготовленні какао, рослинних масел, морозива, шоколаду, напоїв, пива та ін. У процесах CIP, каустик може використовуватися для «очищення» накопичення продукту в виробництві.

У хімічних галузях промисловості для нейтралізації кислот і кислотних оксидів, як реагент або каталізатор в хімічних реакціях, в хімічному аналізі в виробництві чистих металів. Їдкий натр може легко видаляти жири, масла, білкові сполуки і, отже, широко використовується в якості промислового миючого засобу.

У важкій промисловості і комунальному господарстві каустична сода використовується для обробки металів і виробів зі скла. При спалюванні вугілля на електростанціях їдкий натр використовується для реакції з вуглекислим газом в якості «очищає» агента вловлює газ.

Інша частина виробленого каустика має різні застосування, такі як синтез фармацевтичних сполук, рециклінг каучуку і нейтралізація кислот.

ВИБІР ПРАВИЛЬНОГО ХІМІЧНОГО НАСОСА ДЛЯ каустиком

ТОП-10 основних вимог до перекачувати обладнання для гідроксиду натрію

Залежно від концентрації і температури перекачується лугу потрібно підібрати відповідні матеріали комплектуючих деталей насоса.

1. Як матеріал проточної частини не можна використовувати мідь, латунь, бронзу. У звичайних випадках, коли концентрація гідроксиду натрію не надто висока, можна використовувати більшість металів, а також поліпропілен, PTFE, PVDF і EPDM. Але якщо використовується каустична сода з дуже високими концентраціями, тоді потрібні спеціальні синтетичні матеріали і спеціальні сплави.

Хімічна стійкість матеріалів до гідроксиду натрію

Речовина ALU AISI 316 NBR PP PP+CF EPDM PVDF ECTFE PPS PTFE Viton SANTRO-PRENE HMWHDPE HYTREL PEEK
Гідроксид натрію (сода каустична) (20%) D A B A A A A A D A D A A D A
Гідроксид натрію (сода каустична) (50%) D A B A A A A A D A D A A D A
Гідроксид натрію (сода каустична) (80%) D A B A A A A A D A D A A D A
Луг: NaOH Гідроксид натрію D B1 A1 A A B1 D D A A B1 A A C
Хімічна сумісність: A: Відмінно

B: Добре

C: Припустимо, не рекомендується

D: Сильна реакція, не рекомендується

1.1 Гарний опір до 22 ° C

2. Матеріал ущільнювальних елементів рекомендується використовувати з етилен-пропіленова каучуку (EPDM).

3. Наявність кристалів і можливість їх осадження погано впливають на пари тертя торцевих ущільнень. Вони повинні бути «твердими», тому ми рекомендуємо використовувати пару тертя «карбід кремнію по карбіду кремнію».

4. Найчастіше для каустика надійніше використовувати подвійне торцеве ущільнення, але при перекачуванні розчину з низькою концентрацією каустичної соди можливе застосування одинарного торцевого ущільнення.

5.Насос повинен бути укомплектований двигуном більшої потужності, оскільки розчин каустичної соди має щільність до 1,5 г / см3.

6. Так як луг, в залежності від концентрації, кристалізується при температурі від + 12 ° C, насос повинен мати сорочку обігріву на випадок застигання рідини в корпусі.

7. Після закінчення робіт для забезпечення довгої служби насоса, необхідно його промивати. Тому конструкція повинна легко і зручно розбиратися.

8. Якщо виникає необхідність підйому і перекачування рідин із залізничної цистерни, потрібно обладнати насос функцією самоусмоктування.

9.Розташування насоса повинно бути ретельно продумано. Для простоти експлуатації, лінії всмоктування повинні бути якомога коротше. Рециркуляционная лінія допоможе запобігти надмірний знос насоса і, в багатьох випадках, може допомогти в регулюванні витрати.

10.Розчини каустичної соди можна дозувати через стандартні ротаметри з не скляними трубками і поплавками з нікелю або нержавіючої сталі. Магнітні, коріолісову або діафрагмові вимірювачі є кращими для сильних, гарячих розчинів.

Виконання розвантажити-навантажувальних робіт

На промислових підприємствах в основному застосовуються такі схеми розвантаження реагентів з авто-і залізничних цистерн:

 • шляхом створення вакууму в проміжних цистернах;
 • перекачувальними насосами в баки і цистерни зберігання;
 • перекачувальними насосами в проміжні цистерни.

При відкачуванні каустичної соди з авто- і залізничних цистерн переважно здійснювати передачу насосом.

Схема нижньої розвантаження 50% розчину їдкого натру за допомогою насоса

Схема нижньої розвантаження насосом автоцистерни з каустичною содою

Кращі моделі насоса для каустика

Для порівняно великий подачі їдкого натру в промисловості ми рекомендуємо використовувати =. мембранні або шестеренні насоси.

Мембранні насоси для каустикає самовсмоктуючий навіть при значній висоті всмоктування (до 9 м), коли насос не перевантажений, також є можливість точного налаштування швидкості без втрати тиску, налаштування витрати і натиску, можливість тривалої роботи без перевантажень і пошкоджень. В наявності є моделі, що мають високу хімічну стійкість до лугів і кислот високої концентрації.

 • Продуктивність: до 980 м3 / год
 • Тиск: до 8 бар
 • Температура: +110°C

Дізнатись детальніше

Шестеренні насоси для каустичної соди призначені для роботи в умовах легкої, середньої та періодичної виробничого навантаження.Проста конструкція і недороге обслуговування роблять ці агрегати ідеальними для безлічі виробництв. Здатні поглинати продукт на висоту до 7 м. Підходять для дозування і заповнює застосування.

 • Продуктивність: до 250 м3 / год
 • Тиск: до 16 бар
 • Температура: + 320 ° C

Дізнатись детальніше

Існує безліч параметрів, які слід враховувати при виборі відповідного насоса для конкретного випадку використання. Ці параметри включають концентрацію сполуки, робочі температури, щільність хімічної речовини, матеріали, використовувані в самому насосі і ін. Тут, в компанії«Ватерпасс», ми представляємо широкий спектр хімічних промислових насосів, які задовольняють практично будь-які можливі вимоги.

Залиште заявку на підбір обладнання

Оборудование для перекачивания агрессивных жидкостей не ограничивается только едким натром. Наши специалисты подберут и предоставят высококачественные насосы для аммиака, водного раствора метилдиэтаноламина, серной кислоты, сульфата железа, соляной кислоты, диметилацетамида, жидкой серы, карбоната калия, лигносульфоната,  метилдиэтаноламина, насыщенного амина, нитропродуктов, пероксида водорода, смеси кислот, спирта, этиленгликоля, триэтиленгликоля, уксусной кислоты, фенола, формалина, фосфатов, этилена и многого другого.

Телефонуйте: +38 (067) 354 63 63, +38 (044) 360 05 34

або заповніть форму онлайн.

<< Повернутися в блог
Схожі публікації
Насос для перекачивания мяса и птицы
Насос для перекачування м’яса і птиці

М'ясо є важливим джерелом харчування для багатьох людей. Світовий попит постійно зростає: за останні 50 років виробництво м'яса збільшилось в чотири рази. Сьогодні...

Детальніше

Насосы для перекачивания смолы
Насоси для перекачування смоли

Сучасні тенденції в дизайні приміщень та архітектурі будівель вимагають постійних інновацій у виробництві оздоблювальних і будівельних матеріалів. Як наслідок...

Детальніше

Proizvodstvo-zhelatinovyh-produktov-s-pomoshchyu-nasosov-Vaterpass
Виробництво желатинових продуктів за допомогою насосів Ватерпасс

Чи траплялося так, коли Ви коштували зефір або жувальну цукерку, що продукти трохи хрустіли? Якщо так, це може означати, що щось пішло не так під час виробництва...

Детальніше

Насосы для рыбы и морепродуктов
Насоси для риби і морепродуктів

Щорічно по всьому світу споживається 130 мільйонів тонн риби і морепродуктів. Висока конкуренція, зростаючі ціни на комунальні послуги, вимогливі споживачі – все...

Детальніше

(RU) Сферы применения шестеренных насосов

Вибачте цей текст доступний тільки в...

Детальніше

(RU) Petroland – Качество без компромиссов

Вибачте цей текст доступний тільки в...

Детальніше

(RU) Перекачивание питьевого йогурта насосом JEC Pumps ZL

Вибачте цей текст доступний тільки в...

Детальніше

(RU) Насосы для лакокрасочной промышленности

Вибачте цей текст доступний тільки в...

Детальніше

(RU) Перекачивание азотной кислоты насосом Argal

Вибачте цей текст доступний тільки в...

Детальніше

Мембранні і хімічні насоси Fluimac

Мембранні і хімічні насоси Fluimac Компанія «Vaterpass» є ексклюзивним дистриб'ютором ТМ «Fluimac» в Україні. Як офіційні представники даного бренду, ми завжди готові...

Детальніше

Насос для производства кормов для животных

Насос для виробництва кормів для тварин Корм надає фундаментальний вплив на продуктивність, здоров'я і благополуччя звірів. Щоб досягти балансу між цими...

Детальніше

Насоси для перекачування і дозування напоїв

Насоси для перекачування і дозування напоїв Сучасне виробництво напоїв вже неможливо уявити без різноманітних насосів. Помпи застосовуються практично на всіх...

Детальніше

Насос для перекачування томатної пасти або концентрату

Насос для перекачування томатної пасти або концентрату Томатная паста або томатний концентрат - це в'язка і абразивна консистенція, перекачування якої під силу...

Детальніше

Насоси для каустика (каустичної соди)

Насоси для каустика (каустичної соди) Каустична сода (або гідроксид натрію, їдкий натр) - природний побічний продукт виробництва хлору. За законами хімії, на...

Детальніше

Гвинтові насоси для в’язких продуктів

Гвинтові насоси для в'язких продуктів Сьогодні існує безліч видів насосів для в'язких і нетекучих речовин.Кожен тип такого обладнання має свої переваги і...

Детальніше

Насос для перекачування гліцерину

Насос для перекачування гліцерину Гліцерин (гліціловий спирт)–матеріал видатної корисності з досить широкою сферою застосування. Даний компонент отримують...

Детальніше

Насос для перекачування яєць

Насос для перекачування яєць Промислові насоси від компанії Ватерпасс використовуються не тільки в важких умовах виробництва. Вони також відмінно...

Детальніше

Який промисловий насос вибрати для перекачування сметани

Який промисловий насос вибрати для перекачування сметани Молочні товари - одні з найбільш затребуваних продуктів в Україні, а тому цей ринок досить розвинений,...

Детальніше

Шиберні насоси, які вибирають для газової промисловості

Шиберні насоси, які вибирають для газової промисловості У переліку перекачує обладнання від компанії Vaterpass є насоси, спеціально розроблені відповідно до вимог...

Детальніше

Насоси для нетекучих складів

Насоси для нетекучим складів Не завжди завдання виробництва припускають перекачування рідких середовищ. Досить часто до нас звертаються за насосами, здатними...

Детальніше

Перекачування цукрового сиропу на фармацевтичній фабриці

Перекачування цукрового сиропу на фармацевтичній фабриці Практичний кейс Кілька місяців тому ми мали досвід підбору перекачує обладнання для вітчизняного...

Детальніше

Насоси для кондитерської промисловості

Пишаємося нашою кондитерської промисловістю! Незважаючи на великий обвал ринку в 2014 році, українські виробники потроху збільшують колишні обсяги за рахунок...

Детальніше

Насоси для масложирової промисловості

Масложирова галузь в Україні є одним з найбільш перспективних агропромислових напрямків. Її інвестиційна привабливість залишається вище середнього рівня і...

Детальніше

Перекачування сполучних смол при виробництві ДСП-плит

Перекачування сполучних смол при виробництві ДСП-плит кейс Кейс Місяць тому команда Vaterpass отримала запит від деревообробного підприємства випускає...

Детальніше

Що потрібно знати про насосах для пивної промисловості?

Сьогодні в індустрії напоїв великий інтерес становить ніша пива. Вперше за останні 9 років український пивний ринок припинив падіння і почав відроджуватися. Так,...

Детальніше

Огляд самоусмоктувальних насосів: види, принцип роботи, сфери застосування

Огляд самоусмоктувальних насосів: види, принцип роботи, сфери застосування Сьогодні хочемо докладніше розповісти про одну суттєвої функції насосів, а саме про...

Детальніше

Плюси і мінуси мембранних насосів

Плюси і мінуси мембранних насосів Мембранні (діафрагмові) помпи відносяться до об'ємного типу обладнання. Вони отримали свою назву через найважливішу деталь...

Детальніше

Перекачування клею перистальтичним насосом

Перекачування клею перистальтичним насосом В'язкі рідини створюють досить великий опір при перекачуванні, тому для роботи з ними необхідно особливо потужне,...

Детальніше

Особливості перекачування продуктів косметичної промисловості

Ринок косметичних виробів і засобів гігієни - один з найпрогресивніших. У 2017 році його частка від загального прибутку всіх виробничих галузей України склала менше...

Детальніше

Все, що Вам потрібно знати про насосах для виробництва вина

За останні кілька десятків років у промисловому виноробстві відбулися значні зміни, пов'язані з впровадженням нового обладнання для переробки винограду та...

Детальніше

Перекачування шоколаду шестерінчастим насосом серії PD

Перекачування шоколаду шестерінчастим насосом серії PD Не секрет, що в харчовій промисловості використовуються спеціальні насоси з підвищеним ступенем...

Детальніше

Liverani – експерт в технології перекачування рідини

Компанія Liverani - виробник промислових насосів і пресів, які виготовляються на основі високоякісної сировини, сучасних технологій і відповідно до стандартів CE....

Детальніше

7 правил підбору насоса для сільського господарства

Однією з найважливіших галузей України є сільське господарство. Неможливо переоцінити значення фермерства для економіки країни, чим пояснюється його активний...

Детальніше

Сфери застосування мембранних насосів

Сфери застосування мембранних насосів Активний розвиток технологій сприяє появі нових видів обладнання, що відповідає більш високим виробничим потребам. Саме...

Детальніше

Насос для перекачування фруктових і овочевих пюре

Развивая тему о насосах для пищевых продуктов, мы решили отдельно рассказать об агрегатах для перекачивания фруктово-овощного пюре. Данный продукт имеет свою...

Детальніше

JEC pumps – лидер среди производителей промышленных насосов

Компания JEC PUMPS – всемирно известный производитель и проектировщик пневмогидравлических систем и промышленных насосов. Страна: Южная Корея Год основания: 1991 ...

Детальніше

Перекачування в’язких мас. Який насос вибрати?

Насос для перекачування в'язкої рідини - це агрегат із спеціально посиленою конструкцією для транспортування мас в'язкістю до 1000000 сПз. В'язкі, застигають і...

Детальніше

Бездоганний насос для перекачування меду: який він?

Одним з найбільш перспективних ринків АПК України є ринок меду. У 2017 році національні виробники заробили рекордні 87 млн. Дол. За рахунок бджільництва, що дозволило...

Детальніше

Імпелерні насоси для харчових продуктів

Харчова промисловість - одна з найважливіших галузей України. Вона об'єднує понад 20 господарств, провідними серед яких є: м'ясне, молочне, цукрове, олійно-жирової,...

Детальніше

Argal – провідний виробник хімічних насосів

Компанія Argal Pumps - світовий лідер з проектування і виробництва насосів з термопластичних полімерів і корозійностійких металевих сплавів для перекачування...

Детальніше

Кулачкові насоси в молочній промисловості

Молочні продукти - основне джерело харчування не тільки в українських сім'ях, так само вони широко вживаються жителями Північної і Центральної Європи. Кулінарні...

Детальніше

Огляд провідних виробників промислових насосів

Підбір промислового насосного обладнання - дуже відповідальний і важливий процес. Допущені на цьому етапі помилки можуть привести до частих поломок, надлишкового...

Детальніше

Як вибрати хімічний насос?

Як вибрати хімічний насос? Щорічно хімічна промисловість стрімко набирає обертів. Гірничодобувна галузь, металургія і навіть виробництво фармацевтики,...

Детальніше

Сфери застосування герметичних насосів

Сфери застосування герметичних насосів Герметичні насоси є різновидом хімічних насосів. Даний вид насосів використовується для перекачування найбільш...

Детальніше

Промислові насоси для хлібопекарської промисловості

Промислові насоси для хлібопекарської промисловості Основу конструкції відцентрового насоса становить колесо з лопатями, яке встановлено на валу в...

Детальніше

Промислові насоси для молочних виробництв

Промислові насоси для молочних виробництв ЗА 10 РОКІВ, понад 1000 ХАРЧОВИХ ВИРОБНИЦТВ В УКРАЇНІ ДОВІРИЛИ НАМ РІШЕННЯ СВОЇХ ВИРОБНИЧИХ ПРОЦЕСІВ...

Детальніше

Перекачування йогурту з фруктами: Вироб – 800 л / год; Тиск: 2 бар

Перекачування йогурту з фруктами: Вироб - 800 л / год; Тиск: 2 бар Завдання виробництва Продукт – Молочный десерт (йогурт) з наповнювачем з фруктів (Ягоди). Даний...

Детальніше

Перекачування сметани: Произв – 2700 л / год; Тиск: 2 бар

Перекачування сметани: Вироб - 2700 л / год; Тиск: 2 бар Завдання виробництва Продукт – Сметана Перекачування сметани здійснюється в бак для подальшої...

Детальніше

Перекачування молока: Произв – 2000 л / год; Тиск: 1,8 – 2 бар

Перекачування молока: Произв - 2000 л / год; Тиск: 1,8 - 2 бар Завдання виробництва Продукт – Молоко. Перекачування молока здійснюється в бак для зберігання і...

Детальніше

Промислові насоси для стивідорних компаній (Завантаження / вивантаження)

Промислові насоси для стивідорних компаній (Завантаження / вивантаження) Промислові насоси високої продуктивності для завантаження / розвантаження великих...

Детальніше

Промислові насоси для хлібних виробництв (Тісто, закваски, вода)

ХАРЧОВІ НАСОСИ ДЛЯ хлібопекарського і кондитерського виробництва Фахівці нашої компанії надають технічні рішення для виробників хлібобулочних і...

Детальніше

Шестеренні насоси – Огляд виробників, моделей.

Шестеренні насоси, надійний і універсальний тип насосного обладнання об'ємного дії, для застосування в багатьох галузях промисловості. Дані насоси...

Детальніше

Підбір насоса
Logo
Icon
Швидкий передзвон
Замовити розрахунок
Задати питання спеціалісту
Man
У вас є питання? Ми вам допоможемо!

Наш найкращий менеджер зателефонує вам за все через 10 хвилин. Це швидко і безкоштовно!