м. Київ, вул. Машинобудівна д. 50 Н, офіс 15

Плюси і мінуси мембранних насосів

Плюси і мінуси мембранних насосів

Мембранні (діафрагмові) помпи відносяться до об’ємного типу обладнання. Вони отримали свою назву через найважливішу деталь своєї конструкції – мембрани. Ця гнучка пластина скорочує внутрішній об’єм камери під дією підвищеного тиску і тим самим перекачує рідини і гази.

Діафрагмові помпи дуже поширені в хімічній і нафтопереробній сфері, де їх використовують для подачі агресивних розчинів лугів і кислот, а також при обробці нафтопродуктів. Такі установки вважаються кращими для подачі високов’язких складів: силікону, фарби, клею, лаку, латексу. Крім цього, вони широко застосовуються на фармацевтичних і харчових підприємствах, де потрібно гігієнічність процесів і точність дозування. Детальніше про сфери застосування мембранних насосів ми вже писали в нашому блозі. З огляду на їх велику популярність в промисловості, ви напевно рано чи пізно зіткнетеся з цим обладнанням. Тому не зайвим буде дізнатися всю правду про його переваги та недоліки …

ПЛЮСИ мембранних насосів

1. Простота конструкції і експлуатації

Безсумнівним достоїнством такої техніки є простота конструкції:

  • Відсутня двигун, редуктор, що обертаються і схильні до тертя складові.
  • Невелика кількість деталей дозволяє встановити прилад і проводити технічне обслуговування самостійно, без виклику майстра.
  • Механізм не вимагає мастила і механічного обслуговування.
  • Конструкція зручна в переміщенні і зберіганні. Компактні розміри і відсутність громіздких приводів дозволяють створювати мобільні серії, що не залежать від конкретних точок кріплення. Наприклад, бочкові помпи встановлюються відразу на ємність, звідки відбувається відкачування вмісту, після чого їх можна легко від’єднати.

2. Високий ступінь герметичності

Оскільки конструкція не передбачає ніяких редукторів, гідромоторів, підшипників, що обертаються деталей, сальникових ущільнювачів – це робить прилад більш стійким і повністю захищеним від витоків.

Однак варто зауважити, що втрата рідини можлива через несумлінне і несвоєчасного обслуговування. Тоді з’являється загроза руйнування корпусу і мембран. В ході нормальної роботи витіки неможливі. 

3. Гігієнічність процесів перекачування

Відсутність рухомих частин в робочій камері виключає наявність «застійних зон» і потрапляння в продукт будь-яких механічних домішок. Тому прилади такого типу часто використовують для дозування надчистих реагентів, ультрачистої води в косметичній та фармацевтичній галузі, харчової сфері.

4. Широкий температурний діапазон

Залежно від матеріалу корпусу і діафрагм перекачують установки витримують від -51 ° C до + 138 ° C.

Можливі матеріали діафрагм:

Неопрен від -18 до +93°C Санифлекс від -29 до +104°C
Бутадієн нітрильних каучук або нітрил від -15 до +82°C Сантопрен від -40 до +107°C
фторкаучук від -40 до + 135°C Тефлон від +4 до +104°C
сополимер NBR від -12 до +82°C Этилен-пропиленовый каучук від -51 до +138°C

5. Простота регулювання продуктивності

Регулювання продуктивності від нуля до максимуму можлива за допомогою зміни кількості подаваного стисненого повітря. Це забезпечує легкість в управлінні.

6. Самовсмоктування і робота на «сухому ходу»

І знову перевага, що грунтується на відсутності деталей, що труться. В такому випадку не виникає точок локального нагріву, які можуть привести до пошкодження і руйнування окремих деталей при роботі «всуху».

Ще одна цікава характеристика, а саме наявність самоусмоктування до 9 м., Дозволяє перекачувати не тільки рідини, але і газові середовища.

7. Дуже добре справляються з перекачуванням абразивних речовин

Ці помпи здатні транспортувати розчини з великим відсотком (до 90%) твердих включень, розміри яких можуть досягати 50 мм і більше. Перекачування відбувається без серйозного впливу на структуру таких включень. Але важливо відзначити, що з ростом абразивного впливу різко знижується термін служби мембрани з огляду на її підвищеного зносу. Тому, якщо ваша робоче середовище передбачає наявність включень – вибирайте зносостійкі матеріали для діафрагми.

8. Створені для роботи з агресивними і в’язкими середовищами

Робоча камера може виконуватися з корозійностійких матеріалів, здатних витримувати практично будь-яке агресивне, пожежо і вибухонебезпечну речовину. Поліпропілен, сильно поступається за вартістю нержавіючої сталі, але в той же час володіє такою ж хімічну стійкість. Стійкість тефлону (PTFE) до агресивних розчинів навіть вище, ніж у поліетилену, тому його застосовують для сильних кислот, проте його стійкість до абразивного зносу – помірна. Поліетилен, навпаки, дуже зносостійкий, але менш стійкий до хімічного впливу, ніж тефлон, однак залишається на рівні з поліпропіленом.

При цьому перекачують установки з легкістю подають склади з високою в’язкістю – до 20 000 cPs.

9. Чи безпечні

Привід здійснюється за допомогою стиснутого повітря, в таких умовах виникнення іскри неможливо і це гарантує безпеку при транспортуванні горючих рідин.

Найчастіше ця техніка має сертифікат безпеки ATEX (обов’язково уточніть його наявність у свого постачальника), що гарантує можливість експлуатації у вибухонебезпечному середовищі. Ця сертифікація є обов’язковою при обробці горючих і вибухонебезпечних сумішей і розчинів.

10. Довговічні і надійні

Цей перекачує механізм відрізняються довговічністю, яка значно вище, ніж у подібного обладнання інших типів з такими ж технічними характеристиками. І все це через відсутність деталей, що труться! Виходячи з нашого досвіду, такі насоси практично не ламаються і безперебійно служать не менше 10 років.

11. Універсальні

Через простоту монтажу і компактності помпи її можна використовувати практично в будь-яких умовах, як в приміщенні, так і на вулиці, на роботу це ніяк не вплине. Прилад відрізняється мінімальним рівнем шуму і вібрації. Може перекачувати практично будь-які склади – від води до високов’язких рідин з твердими включеннями.

12. Доступна вартість

Досить часто клієнти віддають перевагу цим помпи, тому що крім всіх функціональних достоїнств вони ще мають низьку вартість і невеликі витрати на обслуговування і ремонт. Якщо порівнювати з кулачковими і гвинтовими типами, то мембранні дешевше приблизно на 30-40%.

МІНУСИ мембранних насосів

1. Швидкий знос мембран

Самі по собі діафрагменні системи, безумовно, вважаються довговічними. Однак самі мембрани можуть швидко прийти в непридатність через значне згинання при перекачуванні абразивних речовин. У такому випадку їх необхідно замінити. Це досить елементарний процес, що займає не більше 15 хвилин.

2. Часто засмічуються

Конструкція має на увазі використання клапанів, які можуть вийти з ладу при забрудненні. У такій ситуації необхідно припинити експлуатацію приладу, розібрати його і почистити клапана, або ж замінити їх на нові.

3. Невисока точність дозування

Це можливо за умов:

  • Різкої зміни температури перекачується речовини, тоді неможливо точно передбачити режим розтягування / стиснення еластомеру
  • Зношеності матеріалу діафрагми, внаслідок чого каучук розтягується і втрачає свої початкові характеристики.

ПІДСУМОК

Мембранна система стає універсальним рішенням для більшості промислових об’єктів України, тому що легко забезпечує роботу з густими, абразивними, вибухонебезпечними активними складами. Як можна побачити, всі негативні сторони діафрагменних агрегатів легко і не дорого усуваються при своєчасному технічному обслуговуванні. Фахівці цінують насоси цього класу за універсальність, герметичність, гігієнічність, продуктивність, низький рівень зносу і помірну вартість.

За більш детальною консультацією і покупкою промислових насосів звертайтесь за тел. 067 354 63 63, 044 360 05 34

<< Повернутися в блог
Схожі публікації
Насос для перекачивания мяса и птицы
Насос для перекачування м’яса і птиці

М'ясо є важливим джерелом харчування для багатьох людей. Світовий попит постійно зростає: за останні 50 років виробництво м'яса збільшилось в чотири рази. Сьогодні...

Детальніше

Насосы для перекачивания смолы
Насоси для перекачування смоли

Сучасні тенденції в дизайні приміщень та архітектурі будівель вимагають постійних інновацій у виробництві оздоблювальних і будівельних матеріалів. Як наслідок...

Детальніше

Proizvodstvo-zhelatinovyh-produktov-s-pomoshchyu-nasosov-Vaterpass
Виробництво желатинових продуктів за допомогою насосів Ватерпасс

Чи траплялося так, коли Ви коштували зефір або жувальну цукерку, що продукти трохи хрустіли? Якщо так, це може означати, що щось пішло не так під час виробництва...

Детальніше

Насосы для рыбы и морепродуктов
Насоси для риби і морепродуктів

Щорічно по всьому світу споживається 130 мільйонів тонн риби і морепродуктів. Висока конкуренція, зростаючі ціни на комунальні послуги, вимогливі споживачі – все...

Детальніше

(RU) Сферы применения шестеренных насосов

Вибачте цей текст доступний тільки в...

Детальніше

(RU) Petroland – Качество без компромиссов

Вибачте цей текст доступний тільки в...

Детальніше

(RU) Перекачивание питьевого йогурта насосом JEC Pumps ZL

Вибачте цей текст доступний тільки в...

Детальніше

(RU) Насосы для лакокрасочной промышленности

Вибачте цей текст доступний тільки в...

Детальніше

(RU) Перекачивание азотной кислоты насосом Argal

Вибачте цей текст доступний тільки в...

Детальніше

Мембранні і хімічні насоси Fluimac

Мембранні і хімічні насоси Fluimac Компанія «Vaterpass» є ексклюзивним дистриб'ютором ТМ «Fluimac» в Україні. Як офіційні представники даного бренду, ми завжди готові...

Детальніше

Насос для производства кормов для животных

Насос для виробництва кормів для тварин Корм надає фундаментальний вплив на продуктивність, здоров'я і благополуччя звірів. Щоб досягти балансу між цими...

Детальніше

Насоси для перекачування і дозування напоїв

Насоси для перекачування і дозування напоїв Сучасне виробництво напоїв вже неможливо уявити без різноманітних насосів. Помпи застосовуються практично на всіх...

Детальніше

Насос для перекачування томатної пасти або концентрату

Насос для перекачування томатної пасти або концентрату Томатная паста або томатний концентрат - це в'язка і абразивна консистенція, перекачування якої під силу...

Детальніше

Насоси для каустика (каустичної соди)

Насоси для каустика (каустичної соди) Каустична сода (або гідроксид натрію, їдкий натр) - природний побічний продукт виробництва хлору. За законами хімії, на...

Детальніше

Гвинтові насоси для в’язких продуктів

Гвинтові насоси для в'язких продуктів Сьогодні існує безліч видів насосів для в'язких і нетекучих речовин.Кожен тип такого обладнання має свої переваги і...

Детальніше

Насос для перекачування гліцерину

Насос для перекачування гліцерину Гліцерин (гліціловий спирт)–матеріал видатної корисності з досить широкою сферою застосування. Даний компонент отримують...

Детальніше

Насос для перекачування яєць

Насос для перекачування яєць Промислові насоси від компанії Ватерпасс використовуються не тільки в важких умовах виробництва. Вони також відмінно...

Детальніше

Який промисловий насос вибрати для перекачування сметани

Який промисловий насос вибрати для перекачування сметани Молочні товари - одні з найбільш затребуваних продуктів в Україні, а тому цей ринок досить розвинений,...

Детальніше

Шиберні насоси, які вибирають для газової промисловості

Шиберні насоси, які вибирають для газової промисловості У переліку перекачує обладнання від компанії Vaterpass є насоси, спеціально розроблені відповідно до вимог...

Детальніше

Насоси для нетекучих складів

Насоси для нетекучим складів Не завжди завдання виробництва припускають перекачування рідких середовищ. Досить часто до нас звертаються за насосами, здатними...

Детальніше

Перекачування цукрового сиропу на фармацевтичній фабриці

Перекачування цукрового сиропу на фармацевтичній фабриці Практичний кейс Кілька місяців тому ми мали досвід підбору перекачує обладнання для вітчизняного...

Детальніше

Насоси для кондитерської промисловості

Пишаємося нашою кондитерської промисловістю! Незважаючи на великий обвал ринку в 2014 році, українські виробники потроху збільшують колишні обсяги за рахунок...

Детальніше

Насоси для масложирової промисловості

Масложирова галузь в Україні є одним з найбільш перспективних агропромислових напрямків. Її інвестиційна привабливість залишається вище середнього рівня і...

Детальніше

Перекачування сполучних смол при виробництві ДСП-плит

Перекачування сполучних смол при виробництві ДСП-плит кейс Кейс Місяць тому команда Vaterpass отримала запит від деревообробного підприємства випускає...

Детальніше

Що потрібно знати про насосах для пивної промисловості?

Сьогодні в індустрії напоїв великий інтерес становить ніша пива. Вперше за останні 9 років український пивний ринок припинив падіння і почав відроджуватися. Так,...

Детальніше

Огляд самоусмоктувальних насосів: види, принцип роботи, сфери застосування

Огляд самоусмоктувальних насосів: види, принцип роботи, сфери застосування Сьогодні хочемо докладніше розповісти про одну суттєвої функції насосів, а саме про...

Детальніше

Плюси і мінуси мембранних насосів

Плюси і мінуси мембранних насосів Мембранні (діафрагмові) помпи відносяться до об'ємного типу обладнання. Вони отримали свою назву через найважливішу деталь...

Детальніше

Перекачування клею перистальтичним насосом

Перекачування клею перистальтичним насосом В'язкі рідини створюють досить великий опір при перекачуванні, тому для роботи з ними необхідно особливо потужне,...

Детальніше

Особливості перекачування продуктів косметичної промисловості

Ринок косметичних виробів і засобів гігієни - один з найпрогресивніших. У 2017 році його частка від загального прибутку всіх виробничих галузей України склала менше...

Детальніше

Все, що Вам потрібно знати про насосах для виробництва вина

За останні кілька десятків років у промисловому виноробстві відбулися значні зміни, пов'язані з впровадженням нового обладнання для переробки винограду та...

Детальніше

Перекачування шоколаду шестерінчастим насосом серії PD

Перекачування шоколаду шестерінчастим насосом серії PD Не секрет, що в харчовій промисловості використовуються спеціальні насоси з підвищеним ступенем...

Детальніше

Liverani – експерт в технології перекачування рідини

Компанія Liverani - виробник промислових насосів і пресів, які виготовляються на основі високоякісної сировини, сучасних технологій і відповідно до стандартів CE....

Детальніше

7 правил підбору насоса для сільського господарства

Однією з найважливіших галузей України є сільське господарство. Неможливо переоцінити значення фермерства для економіки країни, чим пояснюється його активний...

Детальніше

Сфери застосування мембранних насосів

Сфери застосування мембранних насосів Активний розвиток технологій сприяє появі нових видів обладнання, що відповідає більш високим виробничим потребам. Саме...

Детальніше

Насос для перекачування фруктових і овочевих пюре

Развивая тему о насосах для пищевых продуктов, мы решили отдельно рассказать об агрегатах для перекачивания фруктово-овощного пюре. Данный продукт имеет свою...

Детальніше

JEC pumps – лидер среди производителей промышленных насосов

Компания JEC PUMPS – всемирно известный производитель и проектировщик пневмогидравлических систем и промышленных насосов. Страна: Южная Корея Год основания: 1991 ...

Детальніше

Перекачування в’язких мас. Який насос вибрати?

Насос для перекачування в'язкої рідини - це агрегат із спеціально посиленою конструкцією для транспортування мас в'язкістю до 1000000 сПз. В'язкі, застигають і...

Детальніше

Бездоганний насос для перекачування меду: який він?

Одним з найбільш перспективних ринків АПК України є ринок меду. У 2017 році національні виробники заробили рекордні 87 млн. Дол. За рахунок бджільництва, що дозволило...

Детальніше

Імпелерні насоси для харчових продуктів

Харчова промисловість - одна з найважливіших галузей України. Вона об'єднує понад 20 господарств, провідними серед яких є: м'ясне, молочне, цукрове, олійно-жирової,...

Детальніше

Argal – провідний виробник хімічних насосів

Компанія Argal Pumps - світовий лідер з проектування і виробництва насосів з термопластичних полімерів і корозійностійких металевих сплавів для перекачування...

Детальніше

Кулачкові насоси в молочній промисловості

Молочні продукти - основне джерело харчування не тільки в українських сім'ях, так само вони широко вживаються жителями Північної і Центральної Європи. Кулінарні...

Детальніше

Огляд провідних виробників промислових насосів

Підбір промислового насосного обладнання - дуже відповідальний і важливий процес. Допущені на цьому етапі помилки можуть привести до частих поломок, надлишкового...

Детальніше

Як вибрати хімічний насос?

Як вибрати хімічний насос? Щорічно хімічна промисловість стрімко набирає обертів. Гірничодобувна галузь, металургія і навіть виробництво фармацевтики,...

Детальніше

Сфери застосування герметичних насосів

Сфери застосування герметичних насосів Герметичні насоси є різновидом хімічних насосів. Даний вид насосів використовується для перекачування найбільш...

Детальніше

Промислові насоси для хлібопекарської промисловості

Промислові насоси для хлібопекарської промисловості Основу конструкції відцентрового насоса становить колесо з лопатями, яке встановлено на валу в...

Детальніше

Промислові насоси для молочних виробництв

Промислові насоси для молочних виробництв ЗА 10 РОКІВ, понад 1000 ХАРЧОВИХ ВИРОБНИЦТВ В УКРАЇНІ ДОВІРИЛИ НАМ РІШЕННЯ СВОЇХ ВИРОБНИЧИХ ПРОЦЕСІВ...

Детальніше

Перекачування йогурту з фруктами: Вироб – 800 л / год; Тиск: 2 бар

Перекачування йогурту з фруктами: Вироб - 800 л / год; Тиск: 2 бар Завдання виробництва Продукт – Молочный десерт (йогурт) з наповнювачем з фруктів (Ягоди). Даний...

Детальніше

Перекачування сметани: Произв – 2700 л / год; Тиск: 2 бар

Перекачування сметани: Вироб - 2700 л / год; Тиск: 2 бар Завдання виробництва Продукт – Сметана Перекачування сметани здійснюється в бак для подальшої...

Детальніше

Перекачування молока: Произв – 2000 л / год; Тиск: 1,8 – 2 бар

Перекачування молока: Произв - 2000 л / год; Тиск: 1,8 - 2 бар Завдання виробництва Продукт – Молоко. Перекачування молока здійснюється в бак для зберігання і...

Детальніше

Промислові насоси для стивідорних компаній (Завантаження / вивантаження)

Промислові насоси для стивідорних компаній (Завантаження / вивантаження) Промислові насоси високої продуктивності для завантаження / розвантаження великих...

Детальніше

Промислові насоси для хлібних виробництв (Тісто, закваски, вода)

ХАРЧОВІ НАСОСИ ДЛЯ хлібопекарського і кондитерського виробництва Фахівці нашої компанії надають технічні рішення для виробників хлібобулочних і...

Детальніше

Шестеренні насоси – Огляд виробників, моделей.

Шестеренні насоси, надійний і універсальний тип насосного обладнання об'ємного дії, для застосування в багатьох галузях промисловості. Дані насоси...

Детальніше

Підбір насоса
Logo
Icon
Швидкий передзвон
Замовити розрахунок
Задати питання спеціалісту
Man
У вас є питання? Ми вам допоможемо!

Наш найкращий менеджер зателефонує вам за все через 10 хвилин. Це швидко і безкоштовно!