м. Київ, вул. Машинобудівна д. 50 Н, офіс 15

Насосы для перекачивания смолы

Насоси для перекачування смоли

Сучасні тенденції в дизайні приміщень та архітектурі будівель вимагають постійних інновацій у виробництві оздоблювальних і будівельних матеріалів. Як наслідок цього виробники зобов’язані постійно розробляти нові речовини і предмети для декору і ремонту, які відповідають сучасним вимогам і енергоефективності.

Смоли є невід’ємною частиною виробництва фарби і пластика. Одне поняття «смола» включає в себе термопластичні, термореактивні, інженерні смоли і термопластичні еластомери. Оскільки смоли часто виготовляються шляхом додавання наповнювачів, каталізаторів та модифікаторів, вони мають широкий спектр застосування. Але, цей високий рівень адаптації також означає, що смоли важко переносити через високу температуру і чутливості до зсуву, яка варіюється від однієї рецептури до іншої.

Вибір відповідного насоса для цих застосувань вимагає перегляду системи всмоктуючих і нагнітальних трубопроводів, робочих циклів і процедур промивання, а також вивчення витрат на експлуатацію та технічне обслуговування.

Смола – фактори, які слід враховувати

Смола – високов’язка речовина, отримана з рослин або вироблена синтетичним шляхом, яка потім використовується в якості полімерів. Прикладами натуральної смоли є камедь з каучукового дерева, бурштин і сік. Вони використовуються для виготовлення лакової, клейової і харчової глазурі.

Синтетичні смоли виробляються промисловим способом з додаванням термореактивних, двокомпонентних епоксидних смол і силікону. Вони застосовуються в поєднанні з іншими матеріалами, такими як фарби, покриття, волоконно-армованими пластмасами, де їх консистенція змінюється в залежності від застосування. Також можуть використовуватися з затверджувачем, таким як епоксидна смола A і B.

Спектр застосування смол досить широкий. Їх можна використовувати для клеїв, ламінату і килимових покриттів, і навіть для фарби, щоб вона перетворювалася на тверду речовину при нанесенні тонким шаром. Але, тим не менш, варто зауважити, що зі смолою не так просто працювати.

Смола володіє схильністю до затвердіння, а її високов’язкі властивості ускладнюють перекачування. Але з правильно підібраним насосом промислова смола може оброблятися ефективно і результативно.

Рекомендации по выбору насоса для смолы

Рекомендації по вибору насоса

Насоси, що поставляються компанією Vaterpass, мають бездоганну здатність обробляти в’язкі рідини і дотримуватися високого тиску, що робить їх кращим вибором для застосування зі смолою протягом багатьох років. Вони доступні з різними функціями і варіантами матеріалів. Кожне їх застосування відрізняється, але такі пункти повинні допомогти вам почати роботу в правильному напрямку:

Високі показники в’язкості. З метою вибору насоса, в’язкість смоли, є найбільш важливою. Залежно від конкретної смоли або суміші в’язкість може варіюватися від легкого сиропу до твердої речовини.

В’язкість смол або їх складових частин при змішуванні поблизу точки викиду із системи може складати від 10 до 1 000 000 сПз. Але незалежно від в’язкості, при перекачуванні і дозуванні смоли дуже важливо, щоб матеріали, з яких складається смола, були змішані до правильного співвідношення, і їх сумарна витрата була точною.

Високі температурні режими. При роботі зі смолами можна очікувати температур до 200 ° C.

Зміна температури смоли на 10-20 ° змінює її в’язкість. Тому насоси повинні бути оснащені датчиками контролю і регулювання температури.

Підтримка рівня тиску. Одна з найчастіших проблем полягає в тому, що густа і липка консистенція смоли викликає втрату тиску при прокачуванні по трубі. Кожен вигин в трубопроводі знижує все більше тиску. Тому вкрай важливо, щоб насос міг генерувати достатні зусилля, які дозволили б в’язкій смолі вільно текти з бажаною швидкістю.

Основна властивість насосів Vaterpass, яка робить їх такими ефективними, полягає в тому, що вони працюють при постійній витраті і тиску, значній в’язкості в поєднанні з високою об’ємною ефективністю. Це означає, що вони здатні бути виключно точними і ідеально підходять для дозування і виробництва композитів.

Точна подача. Смола може бути використана для виготовлення багатьох елементів, від дуже маленьких компонентів до великих деталей з вуглецевого волокна (двері автомобілів і лопаті вітряних турбін). Насоси й витратоміри грають життєво важливу роль. Будь-який насосний агрегат повинен бути відкалібрований по точному заповненню форми в діапазоні заданих швидкостей. Форми повинні бути заповнені досить швидко, щоб смола не затверділа до того, як вона потрапить в форму. Проте, і занадто швидке заповнення може викликати негативні наслідки – утворення зазорів в формі, що призведе до руйнування компонента. Тому необхідна висока точність потоку, яка гарантує, що кожен готовий продукт буде мати однаково високу якість.

Насоси Vaterpass запускаються з дуже низькою швидкістю потоку і піднімаються до 320 м2 / год. Вони добре працюють із замкнутим контуром управління, що дозволяє інженерам-композиторам перевіряти швидкість витратоміра, щоб вони могли адаптувати потік смоли і затверджувача до отримання правильного співвідношення.

Подвійні механічні ущільнення. Витік не допускається при перекачуванні смоли! Оскільки смола швидко стає твердою, будь-який витік через сальникову коробку може пошкодити вал, створивши серйозну проблему. Тому в деяких випадках рекомендується використання подвійного механічного ущільнення для запобігання втрат речовини.

Магнітна муфта і магнітний привід. Ці доповнення забезпечують високу герметичність, але занадто високі температурні режими можуть бути недоступні.

Конструкція з нержавіючої сталі. Більшість з смол не є агресивними з точки зору корозії і не вважаються абразивними. Тому часто вони обробляються за допомогою металевих насосів, і це може провокувати легку корозію. Насоси Vaterpass з високоякісної нержавіючої сталі 316L не допустять утворення іржі і забруднень.

Додаткові функції. Залежно від використовуваної смоли можна розглянути такі доповнення: запобіжний клапан, кожух, додаткові з’єднання, карбонові втулки.

Рішення Vaterpass

Шестеренний насос із зовнішнім зачепленням

Підходить для низької і середньої в’язкості. Можливі невеликі обсяги дозування. Дуже точна подача. Самовсмоктування до 7 м.

Шестеренный насос с внешним зацеплением для смолы
Шестеренний насос із внутрішнім зачепленням

Підходить для середньої і високої в’язкості. Можливі великі обсяги дозування. Надійна і проста конструкція з високою зносостійкістю.

Шестеренный насос с внутренним зацеплением для смолы
Перистальтичний насос

Підходить для смол з низькою і високою в’язкістю, абразивних і агресивних реактивних смол. Можливе застосування 24/7 в важких умовах експлуатації.

Перистальтический насос для смолы
Гвинтовий насос

Підходить для застосування із середовищами високої в’язкості, пастоподібних, абразивних і агресивних смол зі слабкою поточною здатністю. Мають високу міцність і стійкість до руйнування.

Винтовой насос для смолы

Підбір насоса для смоли

Таким чином, перекачування і дозування в’язкої смоли може бути складним завданням. Смола схильна до затвердіння, за самою своєю природою вона густа і липка, чутлива до температури і втрачає тиск. Проте, при точній роботі насоса можна забезпечити її своєчасну подачу в потрібний час.

Якщо ви не впевнені в тому, які функції важливі для вашого застосування, обов’язково проконсультуйтеся з інженерами Vaterpass перед покупкою насоса. Вони проведуть ретельний аналіз системи всмоктуючих і нагнітальних трубопроводів, щоб дати вам надійне рішення. Також для вас підберуть всі необхідні додаткові функції, складуть техніко-економічне обґрунтування, проведуть пуско-налагоджувальні роботи і багато іншого.

З усіх питань, пов’язаних з підбором насоса і розробкою систем перекачування, звертайтесь за тел. 067-354-63-63, 044-360-05-34 або заповніть електронну форму прямо на сайті!

<< Повернутися в блог
Схожі публікації
(RU) Насосы для лакокрасочной промышленности

Вибачте цей текст доступний тільки в...

Детальніше

Гвинтові насоси для в’язких продуктів

Гвинтові насоси для в'язких продуктів Сьогодні існує безліч видів насосів для в'язких і нетекучих речовин.Кожен тип такого обладнання має свої переваги і...

Детальніше

Перекачування сполучних смол при виробництві ДСП-плит

Перекачування сполучних смол при виробництві ДСП-плит кейс Кейс Місяць тому команда Vaterpass отримала запит від деревообробного підприємства випускає...

Детальніше

Перекачування клею перистальтичним насосом

Перекачування клею перистальтичним насосом В'язкі рідини створюють досить великий опір при перекачуванні, тому для роботи з ними необхідно особливо потужне,...

Детальніше

Перекачування в’язких мас. Який насос вибрати?

Насос для перекачування в'язкої рідини - це агрегат із спеціально посиленою конструкцією для транспортування мас в'язкістю до 1000000 сПз. В'язкі, застигають і...

Детальніше

Огляд провідних виробників промислових насосів

Підбір промислового насосного обладнання - дуже відповідальний і важливий процес. Допущені на цьому етапі помилки можуть привести до частих поломок, надлишкового...

Детальніше

Підбір насоса
Logo
Icon
Швидкий передзвон
Замовити розрахунок
Задати питання спеціалісту
Man
У вас є питання? Ми вам допоможемо!

Наш найкращий менеджер зателефонує вам за все через 10 хвилин. Це швидко і безкоштовно!